Hakkımızda

1974 yılında Erol Sevimlisoy tarafından kurulan Sevimli Mimarlık Restorasyon ve Dekorasyon Ofisi, Türkiye’nin muhtelif bölgelerinde birçok dalda mimari ve iç mimari proje, restorasyon, dekorasyon ve uygulama çalışmaları yapmaktadır.

Erol Sevimlisoy

-

Mimar / Kurucu

Mimarlık eğitimine 1970 - 1974 yılları arasında Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu Mimarlık Bölümü mezundur. Mimarlık çalışmalarına halen İstanbul ve Londra’da devam etmektedir.

 

Londra’da Georgian, Victorian ve de modern yapıların hem restorasyonları, hem de iç mimari proje ve uygulama çalışmaların da yer almakta, İstanbul’da özellikle Boğaziçi’nde Bizans, Osmanlı ve yakın dönem güncel ahşap ve taş yalıların, köşklerin özgün mimari restorasyon, rekonstrüksiyon projeleri ve uygulama çalışmalarına imza atmaktadır. Tüm bunlara ilaveten mimari ve sanatsal faaliyetlerine de devam etmektedir.

Emrah Sevimlisoy

-

Mimar & Y. İç Mimar

Sanat ve mimarlık hayatına Londra’da Art & Design Foundation’la başlamış olup bu bölümden Middlesex Üniversitesi İç Mimarlık bölümüne geçiş yapmıştır. Domus Academy-Milano’da Antonio Citterio denetiminde Yüksek Product Design eğitimi aldıktan sonra Londra’ya dönen Emrah Korkut Sevimlisoy ‘Royal College of Art ‘’ta, Nigel Coates, Will Allsop ve Zaha Hadid gibi dünyanın en tanınmış mimarlarının denetiminde “Architecture & Interiors Master”ını tamamlamıştır.

 

Mezuniyetin hemen ardından kendi ofisini Mimar Erol Sevimlisoy ile Londra'da açan Mimar-Y.İç Mimar Emrah Sevimlisoy, halen Designembassy Ltd. adı altında Chelsea, Knightsbridge, Belgravia, ve Kensington’da prestijli rezidans, villa, apartman daireleri ve ofislerin mimari ve içmimarilerini kendi Mimari -İçmimarı takımıyla birlikte yapmaktadır.

Çalışmalarımız

Sevimli Mimarlık eski eser ahşap yalılar, taş yapılar, köşklerden, rezidans ve modern villalara, otellerden iş merkezi projelerine kadar birçok alanda faaliyet göstermektedir.

 

Özellikle Boğaziçi hattında restorasyonunu yaptığı eski eserlede Boğaziçi Sivil Türk Mimarisi'ne saygılı, saçakları, cumbaları, ahşap kepenkleri gibi ince detaylarla günümüz Boğaziçi mimarisine değer kazandıracak projelere imza atmaktadır.

Uzmanlık Alanlarımız

Mimari

İç Mimari ve Dekorasyon

Rölöve

Restitüsyon

Restorasyon

Rekonstrüksiyon

Proje Uygulama ve Kontrol

 
 

Ekibimiz

Sevimli Mimarlık ekibinde mimar, iç mimar, inşaat mühendisi, endüstriyel tasarımcı, ekonomist, restoratör, sanat tarihçisi ve pek çok diğer disiplinden konusunda uzman kişiler yer almaktadır.

Erol Sevimlisoy

-

Mimar / Yönetici - Ortak

Aliye Sevimlisoy

-

Yönetici - Ortak

Emrah Sevimlisoy

-

Mimar & Y. İç Mimar

Mustafa Serkan Şeleci

-

Mimar / Tasarım ve Proje Koordinatörü

Gamze Güzel

-

İç Mimar

Öznur Öztürk Çalışır

-

Restoratör

Mustafa Aslan

-

Mimar

Filiz Budakoğlu

-

Y. İç Mimar

Güneş Yazıcı

-

İç Mimar

Büşra Kahveci

-

İç Mimar

Bengühan Öziş

-

İç Mimar

Bağdat Cingöz

-

Yönetici Asistanı

İhsan Çakan

-

Şantiyeler Sorumlusu / Tekniker

Aysu Yüksel

-

S.M. Mali Müşavir

Deniz Çakan

-

Teknik Personel

Adem Gök

-

Teknik Personel

Mustafa Yıldırım

-

Teknik Personel