THY - DO&CO
6 Yıldızlı Otel Projesi Ortaköy / İstanbul

Yapımları 19. yüzyılın sonuna dayanan Fehime ve Hatice Sultan Yalıları, dönemin mimari özelliklerini belirgin biçimde yansıtmaktadır.

 

Sedad Hakkı Eldem’in Türk konut mimarlığı tipolojisine göre “aynı istikamette iki sofalı plan tipi”ne sahip yalılar, simetrik konumlu haremlik ve selamlık bölümlerinden oluşmaktadır.

 

Ahşap karkas ve bağdadi yapım tekniğine sahip yalıların cepheleri, inşa edildikleri döneme de uygun olarak ampir ve neoklasik üslup özelliklerini sergilemektedir.

 

Yapı kompleksi içerisinde Fehime ve Hatice Sultan Yalıları’na ek olarak temel kalıntıları ve tarihsel araştırmalar doğrultusunda selamlık köşkü ile birlikte müştemilat yapılarının özgün yapım tekniğine uygun rekonstrüksiyonu gerçekleştirilmektedir.

 

Lüks otel kompleksi olarak işlevlendirilecek olan projede, otel yan işlevlerini karşılayacak 5 bodrum kat ile çelik bir karşılama yapısı da bulunmaktadır.

 

39.000 m² inşaat alanına sahip projede, bodrum katlar “top down” yöntemi ile inşa edilmiştir. Mimari proje müellifliği Mimar Erol Sevimlisoy ve Mimar & Y. İç Mimar Emrah Sevimlisoy’a aittir.

Mimari Proje Rölöve Restitüsyon Restorasyon Rekonstrüksiyon Yasal Süreçlerin Takibi ve İzinlerin Alınması Uygulama Kontrolü Saha Süpervizörlüğü İnce İmalat Kalite Kontrolü

SEVİMLİ MİMARLIK DEKORASYON  SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Bebek Mah. Dilhayat Sok. No: 22 Etiler / İSTANBUL 34337

Email: info@sevimlimimarlik.com

Telefon: +90 212 232 97 97 | +90 212 232 09 37 

Faks: +90 212 232 09 23

  • Grey Instagram Icon

© Sevimli Mimarlık 2019. Her hakkı saklıdır.

Bu sitede çerezlere yer verilmektedir. Daha fazla bilgi

Designed by Magnetic